Difference between revisions of "Keys"
m (→Slavic chant notation) (Tag: Visual edit) |
m (→Slavic chant notation) (Tag: Visual edit) |
||
| Line 1: | Line 1: | ||
| − | <en>{{DISPLAYTITLE: Keyboards for typesetting of chant notations}}</en><grc>{{DISPLAYTITLE: ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΙΣ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΟΓΡΑΦΙΩΝ ΨΑΛΤΙΚΗΣ}}</grc><el>{{DISPLAYTITLE: Πληκτρολόγησις τῶν σημειογραφιῶν τῆς ψαλτικῆς}}</el><ru>{{DISPLAYTITLE: Наборъ пѣвческихъ нотацїй}}</ru><cu>{{DISPLAYTITLE: НАБОРЪ ПѢВЧЕСКИХЪ ЗНАМЕНЪ}}</cu> | + | <en>{{DISPLAYTITLE: Keyboards for typesetting of chant notations}}</en><grc>{{DISPLAYTITLE: ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΙΣ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΟΓΡΑΦΙΩΝ ΨΑΛΤΙΚΗΣ}}</grc><el>{{DISPLAYTITLE: Πληκτρολόγησις τῶν σημειογραφιῶν τῆς ψαλτικῆς}}</el><ru>{{DISPLAYTITLE: Наборъ пѣвческихъ нотацїй}}</ru><cu>{{DISPLAYTITLE: НАБОРЪ ПѢВЧЕСКИХЪ ЗНАМЕНЪ}}</cu> <grc>Ἁπλοῦν ψαλτικὸν πληκτρολόγιον</grc><el>Ἁπλοῦν ψαλτικὸν πληκτρολόγιον</el><en>Chant notation's keyboard</en><cu>Простаѧ пѣвческаѧ раскладка</cu><ru>Простаѧ пѣвческаѧ раскладка</ru> |
| − | |||
{| class="wikitable" | {| class="wikitable" | ||
! colspan="2" rowspan="2" |1βαθμίδος | ! colspan="2" rowspan="2" |1βαθμίδος | ||
| Line 571: | Line 570: | ||
|- | |- | ||
|'''Q''' | |'''Q''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''1''' | |'''1''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''A''' | |'''A''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''Z''' | |'''Z''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''W''' | |'''W''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''2''' | |'''2''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''S''' | |'''S''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''X''' | |'''X''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''E''' | |'''E''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''3''' | |'''3''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''D''' | |'''D''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''C''' | |'''C''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''R''' | |'''R''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''4''' | |'''4''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''F''' | |'''F''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''V''' | |'''V''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''T''' | |'''T''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''5''' | |'''5''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''G''' | |'''G''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''B''' | |'''B''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Y''' | |'''Y''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''6''' | |'''6''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''H''' | |'''H''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''N''' | |'''N''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''U''' | |'''U''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''7''' | |'''7''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''J''' | |'''J''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''M''' | |'''M''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''I''' | |'''I''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''8''' | |'''8''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''K''' | |'''K''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''<''' | |'''<''' | ||
| − | | | + | |1τρ. |
|- | |- | ||
|'''O''' | |'''O''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''9''' | |'''9''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''L''' | |'''L''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''>''' | |'''>''' | ||
| − | | | + | |2τρ. |
|- | |- | ||
|'''P''' | |'''P''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''0''' | |'''0''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|''':''' | |''':''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''?''' | |'''?''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''[''' | |'''[''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| '''-''' | | '''-''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''"''' | |'''"''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>1</blockquote> |
|'''\''' | |'''\''' | ||
| − | | | + | |3τρ. |
|- | |- | ||
|''']''' | |''']''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''=''' | |'''=''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
! colspan="2" | | ! colspan="2" | | ||
! colspan="2" | | ! colspan="2" | | ||
| Line 688: | Line 687: | ||
|- | |- | ||
|'''Й''' | |'''Й''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Ф''' | |'''Ф''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Я''' | |'''Я''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Ц''' | |'''Ц''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Ы''' | |'''Ы''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Ч''' | |'''Ч''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''У''' | |'''У''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''В''' | |'''В''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''С''' | |'''С''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''К''' | |'''К''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''А''' | |'''А''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''М''' | |'''М''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Е''' | |'''Е''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''П''' | |'''П''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''И''' | |'''И''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Н''' | |'''Н''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Р''' | |'''Р''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Т''' | |'''Т''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Г''' | |'''Г''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''О''' | |'''О''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Ь''' | |'''Ь''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Ш''' | |'''Ш''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Л''' | |'''Л''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Б''' | |'''Б''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | | | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''Щ''' | |'''Щ''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Д''' | |'''Д''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|'''Ю''' | |'''Ю''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | | | + | |<blockquote>3</blockquote> |
|- | |- | ||
|'''З''' | |'''З''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Ж''' | |'''Ж''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
!/ | !/ | ||
!<blockquote></blockquote> | !<blockquote></blockquote> | ||
| Line 788: | Line 787: | ||
|- | |- | ||
|'''Х''' | |'''Х''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
|'''Э''' | |'''Э''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>2</blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote>3</blockquote> |
!\ | !\ | ||
!<blockquote></blockquote> | !<blockquote></blockquote> | ||
| Line 798: | Line 797: | ||
|- | |- | ||
|'''Ъ''' | |'''Ъ''' | ||
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | |<blockquote></blockquote> | + | |<blockquote></blockquote> |
| − | ! | + | !'''Ѣ''' |
| − | + | !<blockquote></blockquote> | |
| + | ! | ||
| + | |'''Ё''' | ||
| + | |<blockquote></blockquote> | ||
| + | |<blockquote></blockquote> | ||
|} | |} | ||
Revision as of 22:01, 28 October 2017
<en></en><grc>Warning: Display title "ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΙΣ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΟΓΡΑΦΙΩΝ ΨΑΛΤΙΚΗΣ" overrides earlier display title "Keyboards for typesetting of chant notations".</grc><el>Warning: Display title "Πληκτρολόγησις τῶν σημειογραφιῶν τῆς ψαλτικῆς" overrides earlier display title "ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΗΣΙΣ ΤΩΝ ΣΗΜΕΙΟΓΡΑΦΙΩΝ ΨΑΛΤΙΚΗΣ".</el><ru>Warning: Display title "Наборъ пѣвческихъ нотацїй" overrides earlier display title "Πληκτρολόγησις τῶν σημειογραφιῶν τῆς ψαλτικῆς".</ru><cu>Warning: Display title "НАБОРЪ ПѢВЧЕСКИХЪ ЗНАМЕНЪ" overrides earlier display title "Наборъ пѣвческихъ нотацїй".</cu> <grc>Ἁπλοῦν ψαλτικὸν πληκτρολόγιον</grc><el>Ἁπλοῦν ψαλτικὸν πληκτρολόγιον</el><en>Chant notation's keyboard</en><cu>Простаѧ пѣвческаѧ раскладка</cu><ru>Простаѧ пѣвческаѧ раскладка</ru>
| 1βαθμίδος | 2 βαθμίδος | | 1βαθμίδος | 2 βαθμίδος | ||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ἑλλ. | σλαβ. | ἰβηρ. | ἑλλ. | σλαβ. | ἰβηρ. | |||||
| Q | 𝂅 |
ᾳ | й | ქ | 1 | 𝂣𝃩 |
𝂺 |
ꙗ | ჟ | |
| W | 𝁜 |
ς | ш | შ | 2 | 𝂩𝃪 |
𝂶 |
щ | ჩ | |
| E | 𝁕 |
ε | е | ე | 3 | 𝂧𝃫 |
𝂻 |
є | ჱ | |
| R | 𝁽 |
ρ | р | რ | 4 | 𝂨𝂭𝃬 |
𝂽 |
ѯ | ჵ | |
| T | 𝁎 |
τ | т | ტ | 5 | 𝂣𝂭𝃭 |
𝂿 |
ѱ | თ | |
| Y | 𝁏 |
υ | ы | ჭ | 6 | 𝂩𝃮𝂞 |
𝂧𝂬𝃮𝂞 |
ц | წ | |
| U | 𝁐 |
θ | ꙋ | უ | 7 | 𝂱𝃮 |
𝃀 |
ч | ც | |
| I | 𝁆 |
ι | ї | ი | 8 | 𝂨𝃯 |
𝃁 |
оу | ჴ | |
| O | 𝁇 |
ο | о | ო | 9 | 𝂤𝃩 |
𝃅 |
ю | ჲ | |
| P | 𝁉 |
π | п | პ | 0 | 𝂥𝂭𝃬 |
𝃃 |
ѡ | ჳ | |
| [ | 𝃣 |
𝃧 |
- | 𝂾𝃬 |
𝃇 |
ь | ყ | |||
| ] | 𝃦 |
𝃥 |
= | 𝃄𝃭 |
𝃆 |
ъ | ღ | |||
| ~ | l.space | 𝃋 |
ѧ | |||||||
| A | 𝁑 |
α | а | ა | Z | 𝃨 |
ζ | з | ზ | |
| S | 𝁓 |
σ | ѕ | ს | X | 𝁖 |
χ | х | ხ | |
| D | 𝃐 |
δ | д | დ | C | 𝃔 |
ψ | с | ც | |
| F | 𝂗 |
φ | ф | ფ | V | 𝁘 |
ω | в | ვ | |
| G | 𝂏 |
γ | г | გ | B | 𝃤 |
β | б | ბ | |
| H | 𝂑 |
η | и | ჰ | N | 𝃢 |
ν | н | ნ | |
| J | 𝁛 |
ξ | ѣ | ჯ | M | 𝃞 |
μ | м | მ | |
| K | 𝁿 |
κ | к | კ | < | 1τρ. | διαστολή | |||
| L | 𝁠 |
λ | л | ლ | > | 2τρ. | μικρὰ διαστολή | |||
| : | 𝃰 |
ῃ | ж | : | ? | 𝁚 |
n | |||
| « | 𝃱 |
ῳ | ѿ | ძ | \ | 3τρ. | n | |||
Contents:
- 1 <grc>Προσθήκαι Ἐκτενοῦς ψαλτικοῦ πληκτρολογίου</grc><el>Προσθήκαι Ἐκτενοῦς ψαλτικοῦ πληκτρολογίου</el><en>Suplement of the Extended modern chant notation’s keyboard</en><cu>Добавленїѧ расширенныѧ пѣвческїѧ раскладки</cu><ru>Добавленїѧ расширенныѧ пѣвческїѧ раскладки</ru>
- 1.1 ἦχος 𝂢𝂮 πα𝂺
- 1.2 𝂪𝁑𝁕 Βου𝂶
- 1.3 𝂦 Γα𝂻 𝁑𝁕
- 1.4 ἦχος 𝂨𝂮 Δι𝂽 πα𝂺
- 1.5 ἦχος 𝂫𝂣𝂮 πα κε𝂺
- 1.6 𝂤𝂰 Δι𝃃
- 1.7 𝂫𝂤𝂰 па𝃅 𝁇𝁐 𝃃Δι𝃃 Βου𝃃
- 1.8 𝂱𝂯 Γα
- 1.9 ἦχος 𝂲 𝂱𝂯 Ζω𝃋
- 1.10 𝂫𝂤𝂰 𝁇𝃱 𝂨𝂮 Δι 𝃇
- 1.11 ἦχος 𝂳 νη𝃁
- 1.12 гл 𝂤𝂰 ди𝃃
- 1.13 гл 𝂱𝂯 га
- 1.14 гл 𝂳ни𝃁
- 1.15 гл 𝂫𝂣𝂮 па ке𝂺
- 1.16 гл 𝂢𝂮 па𝂺
- 1.17 𝂲 𝂱𝂯 зѡ𝃋
- 1.18 гл 𝂫𝂤𝂰 па𝃅
- 2 Slavic chant notation
<grc>Προσθήκαι Ἐκτενοῦς ψαλτικοῦ πληκτρολογίου</grc><el>Προσθήκαι Ἐκτενοῦς ψαλτικοῦ πληκτρολογίου</el><en>Suplement of the Extended modern chant notation’s keyboard</en><cu>Добавленїѧ расширенныѧ пѣвческїѧ раскладки</cu><ru>Добавленїѧ расширенныѧ пѣвческїѧ раскладки</ru>
| 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1 βαθμ. | 2 βαθμ. | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| q | α |
ἦχος 𝂢𝂮 πα𝂺 |
1 |
ζ | 𝃩 |
𝂣𝂭 | ||||
| ς | 𝁇𝃳 |
σ |
𝂪𝁑𝁕 Βου𝂶 |
2 |
χ | 𝃪 |
𝂥𝂭 | |||
| ε | 𝁇𝃱 |
𝁉𝃱 |
δ |
𝂦 Γα𝂻 𝁑𝁕 |
3 |
ψ | 𝃫 |
𝂧𝂬 | ||
| ρ | 𝁇𝁐 |
𝁉𝁐 |
φ |
ἦχος 𝂨𝂮 Δι𝂽 πα𝂺 |
4 |
ω | 𝃬 |
𝂨𝂭 | ||
| τ | 𝁇𝁎 |
𝁉𝁎 |
γ |
ἦχος 𝂫𝂣𝂮 πα κε𝂺 |
5 |
β | 𝃭 |
𝂤𝂰 Δι𝃃 | ||
| υ | 𝁇𝃱𝁐 |
𝁉𝃱𝁐 |
η |
𝂫𝂤𝂰 па𝃅 𝁇𝁐 𝃃Δι𝃃 Βου𝃃 |
6 |
ν | 𝃮 |
𝂱𝂯 Γα | ||
| θ | 𝁇𝃱𝁏 |
𝁉𝃱𝁏 |
ξ |
ἦχος 𝂲 𝂱𝂯 Ζω𝃋 |
7 |
μ | 𝃯 |
𝂫𝂤𝂰 𝁇𝃱 𝂨𝂮 Δι 𝃇 | ||
| ι | 𝁇𝁎𝁐 |
𝁉𝁎𝁐 |
κ |
ἦχος 𝂳 νη𝃁 |
8 |
< | 1τρ. | |||
| ο | 𝁇𝁿 |
𝁇𝃲𝂗𝂗𝂗 |
λ | 0 |
9 |
> | 2τρ. | |||
| π | 𝁇𝃰𝁚 |
𝁓𝂏𝂅 |
: | / | ||||||
| [ | " | \ | ||||||||
| 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1 βαθμ. | 2 βαθμ. | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Й | 𝂺 |
1 |
Ф | 𝁇𝃲 |
𝁇𝃲𝁿 |
Я | 𝃩 |
𝂣 | ||
| Ц | 𝂶 |
2 |
Ы | 𝁇𝃳 |
𝁉𝁇 |
Ч | 𝃪 |
𝂥 | ||
| У | 𝂻 |
3 |
В | 𝁇𝃱 |
𝁉𝃱 |
С | 𝃫 |
𝂧 | ||
| К | 𝂽 |
4 |
А | 𝁇𝁐 |
𝁉𝁐 |
М | 𝃬 |
𝂨 | ||
| Е | 𝂿 |
5 |
П | 𝁇𝁎 |
𝁉𝁎 |
И | 𝃭 |
гл 𝂤𝂰 ди𝃃 | ||
| Н | 𝂧𝂬𝃮𝂞 |
6 |
Р | 𝁇𝃱𝁐 |
𝁉𝃱𝁐 |
Т | 𝃮 |
гл 𝂱𝂯 га | ||
| Г | 𝃀 |
7 |
О | 𝁇𝃱𝁏 |
𝁉𝃱𝁏 |
Ь | 𝃯 |
гл 𝂳ни𝃁 | ||
| Ш | 𝃁 |
8 |
Л | 𝁇𝁎𝁐 |
𝁉𝁎𝁐 |
Б |
гл 𝂫𝂣𝂮 па ке𝂺 |
гл 𝂢𝂮 па𝂺 | ||
| Щ | 𝃅 |
9 |
Д | 𝁇𝁿 |
𝁉𝁿 |
Ю |
𝂲 𝂱𝂯 зѡ𝃋 |
гл 𝂫𝂤𝂰 па𝃅 | ||
| З | 𝃃 |
0 |
Ж | 𝁇𝃰𝁚 |
𝁓𝂏𝂅 |
/ | ||||
| Х | 𝃇 |
𝃉 |
Э | 𝁇𝃲𝂗 |
𝁇𝃲𝂗 |
\ | ||||
| Ъ | 𝃆 |
𝃈 |
Ѣ | 𝁇𝃲𝂗𝂗𝂗 |
𝁇𝃲𝂗𝂗𝂗 |
Ё | 𝂭 |
𝂬 | ||
Slavic chant notation
| 1βαθμίδος | | ~ | l.space | |||||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Q | |
1 | |
A | 1 |
Z | | |||
| W | |
2 | |
S | |
X | | |||
| E | |
3 | |
D | |
C | | |||
| R | 1 |
4 | |
F | |
V | | |||
| T | |
5 | |
G | |
B | 1 | |||
| Y | 1 |
6 | |
H | |
N | | |||
| U | 1 |
7 | |
J | 1 |
M | | |||
| I | 1 |
8 | |
K | |
< | 1τρ. | |||
| O | |
9 | |
L | 1 |
> | 2τρ. | |||
| P | |
0 | |
: | 1 |
? | 1 | |||
| [ | |
- | |
" | 1 |
\ | 3τρ. | |||
| ] | |
= | |
|||||||
| 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1βαθμίδος | 2 βαθμ. | 1 βαθμ. | 2 βαθμ. | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Й | |
3 |
Ф | 2 |
3 |
Я | |
| ||
| Ц | |
|
Ы | |
|
Ч | |
| ||
| У | |
|
В | |
|
С | |
| ||
| К | 2 |
|
А | 2 |
3 |
М | |
| ||
| Е | |
|
П | |
3 |
И | 2 |
3 | ||
| Н | 2 |
3 |
Р | 2 |
3 |
Т | |
3 | ||
| Г | 2 |
3 |
О | 2 |
3 |
Ь | 2 |
3 | ||
| Ш | 2 |
3 |
Л | |
|
Б | 2 |
3 | ||
| Щ | |
|
Д | 2 |
3 |
Ю | 2 |
3 | ||
| З | |
|
Ж | 2 |
3 |
/ | ||||
| Х | |
|
Э | 2 |
3 |
\ | ||||
| Ъ | |
|
Ѣ | Ё | |
| ||||